Szvoboda Bence: Megvan a tizedik bajnoki cím!

Szvoboda Bence a halhatatlanok közé emelkedett Kiskunlacházán

Szvoboda Bence a cseh MX1-es bajnoki cím után a magyart is megnyerte 2019-ben. A peresztegi székhelyű HTS KTM Team versenyzője ezzel tizedik egyéni titulusának örülhetett, amivel a hazai sportélet legjobbjai közé emelkedett.

Kiskunlacházán zárult az egyéni pontvadászat a 2019-es Nemzeti Gold Fren – Moto Complet Motokrossz Bajnokságban. Szvoboda 20 pontos előnnyel érkezett meg a fináléra, a korábbi négy fordulón három összetett győzelmet és egy második helyezést szerzett, így az utolsó állomáson már győznie sem kellett csapattársával, Hugyecz Erikkel szemben a tizedik titulusért.

A két bajnokaspiráns mindkét futamban nagyot csatázott, a verseny hevében össze is értek párszor. Az első futam Hugyecz sikerét hozta, Szvoboda a második helyen futott célba, aki mindvégig ellenfele mögött motorozott, de megelőzni nem tudta. A második futamban Szvoboda a rajtnál elesett, így az utolsó helyről volt kénytelen a mezőny után iramodni. Az utolsó körökben előzési távolságba került Hugyecz-cel szemben, a leintésig azonban ezúttal sem tudta megfogni csapattársát, így ezt a futamot is a második helyen zárta a kaposvári klasszis.

Jót csatáztunk Erikkel. Bár nagyon szerettem volna győzni, ez most nem sikerült, de így is meg tudtam őrizni 14 pontot az előnyömből vele szemben. A tizedik bajnoki cím sokat jelent, ha megnézem a korábbi évek nagy bajnokait. Amikor elkezdtem, nem gondoltam volna, hogy egyszer majd a valaha volt legjobbak között tartanak számon a saját sportágamban.” –  mondta a leintés után a régi-új bajnok.

Szvoboda még nem teljesen épült fel az előző, kaposvári versenyen elszenvedett kéztöréséből, de a jobb válla sem egészséges, ami a téli holtszezonban valószínűleg műtétre szorul, ez befolyásolhatja a kiváló motorversenyző jövő évi felkészülését.

Az immáron tízszeres magyar bajnok sikerszezonja ezzel a viadallal azonban még nem ért véget. A magyar csapatbajnoki összecsapás még vár rá, ahol egy újabb titulussal felteheti a koronát idei évére, ami nagyszerűen indult, de egészségügyi problémái miatt keserédesen zárul.

A csapatbajnoki versenyt október 12-én rendezik meg Ajkán, ahová a HTS KTM címvédőként érkezik majd Szvoboda Bencével, az MX2-es bajnokkal, Varga Mimóval és Hugyecz Erikkel a soraiban.